Czy konieczne jest szlifowanie zębów?

Dzien dobry.Mam pytanie,czy pod naklady typu onlay potrzebne jest szlifowanie zebow?potrzebuję odbudowac zęby trzonowe co wiaze sie z dosc mocnym podwyzszeniem zgryzu..Czy gdybym się jednak nie mogla przyzwyczaic do tych nakladow,to czy mozna je sciagnac bez uszczerbku dla zębow?czy będą one w takim samym stanie jak mam teraz,przed dzialaniem ze strony stomatologa?czy jednak takie zęby muszą być jakos przygotowane pod te naklady i uszkadzaja trochę zęby?

Wkłady koronowe (inlay, onlay czy overlay) są uzupełnieniami protetycznymi znacznie trwalszymi od zwyczajnego wypełnienia, jakie stanowi plomba dentystyczna. Wykonuje się je w przypadku rozległych ubytków próchniczych. Protetyczne nakłady koronowe na zęby wykonywane są podczas dwóch wizyt u dentysty. Przeciwwskazaniem do wkładów koronowych jest zbyt duże zniszczenie korony zęba.