Czy można rozgnieść tabletkę antybiotyku?

Witam . Lekarz przepisał mi antybiotyk proxacin 500 . mój problem polega na tym że mam problem z połknięciem tych tabletek. ( przy poprzednim antybiotyku mało się nie udlawilam) czy można w takim razie ją rozpuścić albo pogryźć? dziękuję

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Producent w ulotce leku umieścić informację, że tabletek Proxacin 500 (lek m.in. na zakażenie dolnych i górnych dróg oddechowych, zapalenie ucha środkowego) nie należy rozgryzać. Powinna więc wiec je Pani połknąć w całości. Można jednak przyjmować je wraz z posiłkami – być może to ułatwi cały proces. Proszę jednak pamiętać, by nie przyjmować Proxacin 500 wraz z produktami nabiałowymi i nie popijać sokami owocowymi.

Zachęcamy serdecznie, by przed rozpoczęciem przyjmowania jakiegolwiek leku zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania.

Więcej informacji o przyjmowaniu antybiotyku może Pani znaleźć na stronie abcZdrowie:

https://portal.abczdrowie.pl/antybiotyki

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.