Czy u nastolatka możliwy jest trądzik różowaty?

witam, czy u nastolatka mozliwy jest tradzik rozowaty? mialem srednio nasilony tradzik mlodzienczy, bylem leczony izotretynoina, tradzik prawie w calosci zniknal, natomiast zostal rumien na twarzy i poszerzone pękniecia naczynek na twarzy, pytanie czy jest to spowodowane witamina A czyli antybiotykiem ktory przyjmowalem czy moze są to symptomy jakies nowej dolegliwosci, np tradziku rozowatego? czekam na odpowiedz

Proszę Pana,
Rumień na twarz może być efektem uwrażliwienia się skóry po terapiach leczniczych, które Pan odbył. Może on ulec zmniejszeniu się po 3-5 miesiącach od zakończenia leczenia izotretynoiną.
Jeśli nie występują grudki i krostki to poszerzone naczynka nie są oznaką trądziku różowatego. Proponuje usunięcie poszerzonych naczynek laserem.
Zapraszam na konsultacje i próbę laserową

Pozdrawiam