Jak długo powinno przechowywać się materiał do badania histopatologicznego?

Witam chcialam spytac o przechowywanie wycinka do badanka histopatologicznego. Mialam pobrany wycinek 23.06, na wyniku mam napisane :pobrano 23.06, otrzymano 30.06, badanie wykonano 7.07. Z tego co wyczytalam material do badan powinno się dostarczyc w ciagu 24h, czy jesli moj byl dostarczony w ciagu 7 dni, oznacza, ze brak czerniaka moze oznaczac wynik falszywie ujemny w tym wypadku? Jaki czas przechowywania tkanki w formalinie ma znaczenie? Z gory dziekuje

Witam , podane przez Panią odstępy czasowe nie mają wpływu na ocenę mikroskopową jeśli preparat był przechowywany w formalinie bezpośrednio po wycięciu! z.żurawski