Obwód penisa 14 cm u 20-latka

mam 20lat, moj penis podczas wzwodu ma 14cm, jest bardzo cienki, czy jest jeszcze szansa ze urosnie? wydaje mi sie ze w ostatnim czasie ciezko jest mi osiagnac erekcje, masturbuje sie 2-3razy dziennie, czy to ma jakis wplyw?

Dzień dobry!
Często mężczyźni nazbyt krytycznie oceniają rozmiar swojego penisa, kierując się oglądanymi filmami pornograficznymi lub przechwałkami kolegów. Podany przez Ciebie rozmiar członka świadczy jednak o tym, że jesteś mężczyzną całkowicie zdrowym i Twój penis ma prawidłowy, przeciętny rozmiar - taki sam, jak większości populacji.
Mając 20 lat prawdopodobnie kończysz już okres dojrzewania fizycznego i rośnięcia, więc prawdopodobnie również Twój penis nie zwiększy już również znacząco swoich rozmiarów. Nie musi być to jednak dla Ciebie ani dla Twojej partnerki żadnym problemem w życiu seksualnym.
Dla udanego życia seksualnego najważniejsze są umiejętności kochanka, jego zaangażowanie, czułość, pomysłowość i zainteresowanie kobietą, a także atmosfera panująca w sypialni.
Odpowiadając na drugie pytanie: zbyt częsta masturbacja może powodować osłabienie libido i osłabienie erekcji. Ważne, żebyś masturbował się tylko wtedy, kiedy rzeczywiście odczuwasz silne podniecenie i ochotę. Jeśli regularnie masturbujesz się 2-3 razy dziennie, mam obawy, czy nie robisz tego np. z nudów, dla zabicia czasu, z przyzwyczajenia, dla rozluźnienia się itp. - a nie z realnej, dobrze odczytywanej potrzeby seksualnej. Należy też unikać masturbowania się i wytrysku w niepełnym wzwodzie.
Pozdrawiam!

Dzień dobry.
Zapewne nieraz słyszał Pan, że rozmiar penisa nie ma zasadniczego znaczenia w kontaktach seksualnych, choć na ten temat istnieją różne opinie, które może Pan poznać chociażby przeglądając forum na tym portalu.
Niezależnie od powyższego, masturbacja w częstotliwości, o której Pan pisze zdecydowanie może skutkować problemami w podjęciu kontaktów seksualnych w przyszłości, a obecnie może prowadzić do uzależnienia od masturbacji. Sygnalizowane przez Pana trudności w osiąganiu erekcji podczas masturbacji mogą wynikać właśnie z dużej częstotliwości masturbacji, która wydaje się mieć charakter kompulsywny - nie związany z zaspokojeniem popędu seksualnego, ile z potrzebą rozładowania napięcia emocjonalnego.
Pozdrawiam.