Plastry hormonalne EVRA przy tętniaku przegrody międzyprzedsionkowej

Mam tętniaka przegrody międzyprzedsionkowej, uwypuklający się w stronę prawego przedsionka i biorę bloker Bisokard na za wysokie tętno, czy mogę zastosować plastry EVRA lek hormonalny?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Ostateczną decyzję powinien podjąć kardiolog na wizycie. Wskazane jest przeprowadzenie badania klinicznego. Na jego podstawie lekarz orzeknie, czy antykoncepcja hormonalna nie jest przeciwwskazana. Szczególną uwagę należy zwrócić na zwiększone ryzyko zakrzepowo-zatorowe.