Poziom cukru na czczo i wieczorem a przyjmowanie leku Glucophage

WITAM, OD NIEDAWNA WYKRYŁEM ŻE POZIOM CUKRU NAD CZO JEST U MNIE OKOŁO 260 NATOMIAST WIECZOREM 2 GODZINY PO JEDZENIU OKOŁO 200 LEKARZ PRZEPISAŁ MI GLUCOPHAGE 1000 mg 2XDZIENNIE ,BIORE TO 2 DNI I NIC SIĘ NIE ZMIENIA -CO ROBIĆ POZDRAWIAM PIOTR.

Witam,

Wymaga Pan intensyfikacji leczenia. Warto dołożyć drugi lek z innej grupy, np. pochodną sulfonylomocznika lub lek z grupy inhibitorów DPPIV (ale te leki - inh DPPIV niestety w Polsce nie są refundowane i są bardzo drogie).

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz