Proszę o wyjaśnienie - hormony tarczycy

Mam 37 lat, zrobiłam badanie hormonów tarczycy to są wyniki TSH - 0,695 , FT3 - 0,27- 4,2 czy mam powody do niepokoju? Niepokoi mnie ft3 - znalazłam normę 2,63-5,7.

Redakcja abcZdrowie

Normy poszczególnych badań zależą od konkretnego laboratorium. Wskazany przez Panią wynik TSH mieści się prawdopodobnie w normie (zakładając, że wynosi ona 0,4 - 4,0). "FT3 - 0,27- 4,2" - to nie jest wynik, a zakres, który Pani przepisała z karty z wynikiem.
To czy choruje Pani na nadczynność lub niedoczynność tarczycy zależy w tym przypadku od wyniku FT3, a nie umieściła go Pani w pytaniu.