W jaki sposób można ograniczyć, a najlepiej całkowicie zatrzymać, popęd seksualny?

Szanowni Państwo, proszę powiedzieć, w jaki sposób można ograniczyć, a najlepiej całkowicie zatrzymać popęd seksualny? Tylko proszę nie pisać, że to normalna rzecz i że jednym z ze sposobów na rozładowanie jest masturbacja - jestem singlem, nie przewiduję zmiany stanu rzeczy, zaś mój popęd tylko doprowadza mnie do frustracji, którą masturbacja niewątpliwie tylko pogłębi. Pozdrawiam 25 latek

Dzień dobry!

Tak, jak Pan się słusznie domyśla, popęd seksualny jest zazwyczaj objawem dobrego zdrowia. Sposobem jego realizacji jest masturbacja lub współżycie w relacji. Część osób decyduje się także na kontrolowanie popędu i brak aktywności seksualnej.

Istnieje możliwość farmakologicznego wygaszenia popędu seksualnego, nie stosuje się jednak tej metody bez wyraźnych powodów, byłoby to bowiem okaleczenie zdrowej osoby.

Zachęcam jednak, żeby porozmawiał Pan o swoim problemie z lekarzem seksuologiem oraz psychologiem seksuologiem/ psychoterapeutą. W podobnej sytuacji jak Pan - brak związku i brak planów poszukiwania partnera - jest bardzo wiele osób i każdy z nich znajduje własny sposób radzenia sobie ze swoją seksualnością w tych okolicznościach.

Pozdrawiam!