Założenie rozrusznika serca u 86-latka z migotaniem serca

Czy u 86 latka z migotaniem serca można założyć rozrusznik? Czy 86 latek łykający warfin, eutyrox oraz betaloc może dodatkowo stosować koenzym Q10 extra. Pozdrawiam edmund27@o2.pl

Lek. Marta Gryszkiewicz

O ewentualnych wskazaniach i przeciwwskazaniach do implantacji rozrusznika serca, na podstawie badania klinicznego i badań dodatkowych zadecydować może tylko i wyłącznie lekarz kardiolog. Proszę zgłosić się na konsultację do lekarza tej specjalnosci. Koenzym Q10 może Pan zażywać.