Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 6 1 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego nie rosną mi włosy - co robić?

Mam 14 lat i już od dawna próbuję zapuścić włosy. Marzę o długich włosach. Co więcej od 3 tygodni nie prostuję włosów, a od 2 tygodni stosuję dermo skrzyp forte z nadzieją, że coś mi pomoże. Znajomi mówią, że nie mam jakiejś witaminy i to dlatego, ale nie jestem pewna, z tego co wiem nikt w mojej rodzinie lub dalszej rodziny nigdy nie miał problemów z włosami. Jakieś pomysły, co mogę zrobić? Z góry dziękuję :)
14 LAT ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Witam serdecznie!

Włosy rosną mniej więcej kilka milimetrów na miesiąc. Jednak wzrost ten jest uzależniony od czynników genetycznych, gospodarki hormonalnej czy naszego ogólnego stanu zdrowia.

Włos podczas swojego wzrostu przechodzi także przez kolejne fazy. Większa ilość wypadających włosów przypada również na wiosnę i jesień.Więcej na temat wzrostu włosów znajdzie Pani między innymi w poniższym artykule:
http://portal.abczdrowie.pl/od-czego-zalezy-wzrost-wlosow
Proszę się zastanowić nad wizytą u lekarza rodzinnego, może warto wykonać chociaż podstawowe badania laboratoryjne, między innymi w kierunku niedokrwistości czy chorób tarczycy.
Warto również upewnić się że stosowana pielęgnacja jest właściwa (http://portal.abczdrowie.pl/wlasciwa-pielegnacja-wlosow-i-skory-glowyhttp://portal.abczdrowie.pl/przyspieszanie-porostu-wlosow
Jeżeli problem nie ustąpi warto odwiedzić dermatologa.
Pozdrawiam

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy