Jak wyrównać zgryz u 24-latki?

Mam 23 lata i planuje założenie aparatu ortodontycznego. Problem jest wada zgryzu i nachodzenie na siebie obu jedynek na górnej szczęce . Ortodonta stwierdził że jest to spowodowane wyrwaniem szóstki na dolnej szczęce w dzieciństwie. Po pobraniu wycisków i analizie zdjęć zostałam powiadomiona o tym, że aby założyć aparat muszę usunąć jedną czwórkę na górze. Czy jest to konieczne? I czy jest to jedyna metoda na wyrównanie zgryzu i zębów?

Wada zgryzu jest konsekwencją zaburzeń metabolizmu, wady postawy, asymetrii czaszkowo-zgryzowej, efektem utraty zębów itd. Trzeba wziąć pod uwagę wszystkie aspekty i dopiero wtedy można odpowiedzieć na pytanie jak może wyglądać Pani leczenie ortodontyczne. Pozdrawiam