Jaka jest różnica pomiędzy mikrodermabrazją a manualnym oczyszczeniem twarzy?

Pytanie do kosmetologa. Chciałam się dowiedzieć jaka jest różnica pomiędzy mikrodermabrazją a manualnym oczyszczeniem twarzy. Nie ma problemów ze skórą, aczkolwiek skóra wokół nosa jest zaczerwieniona i pełna zaskórników, skóra twarzy jest mieszana ale bardziej w kierunku suchej.

Mgr Jolanta Gajda Kosmetolog

Witam,
trudno jest porównywać wspomniane przez Panią zabiegi, gdyż polegają na czymś zupełnie innym. W terapii radziłabym następującą kolejność zabiegów:
1) peeling kawitacyjny który oczyści i odświeży skórę
2) manualne oczyszczanie ujść gruczołów łojowych
3) mikrodermabrazja, która ujednolici fakturę i koloryt skóry
Jeśli posiada Pani suchą skórę, lepiej niż oczyszczanie mechaniczne sprawdzą się zabiegi kwasowe. Zalecam konsultację w bezpośrednio w gabinecie kosmetycznym.