Kiedy pierwsze efekty po zamykaniu rumienia na twarzy przy pomocy IPL?

Witam. Miałem zamykany rumień na twarzy IPL. Przede mną jeszcze 5 zabiegów. Chciałbym zapytać mniej więcej po którym zabiegu można już zauważyć efekty? Chciałbym także zapytać jaki filtr powinien posiadać krem? A i czy to prawda, że muszę odstawić wszystkie kremy z wit C i innymi składnikami mającymi wpływ na naczynka?

Witam, wszystko zależy od indywidualnej reakcji skory u danego pacjenta. Często pierwsze efekty są już widoczne po jednym zabiegu, ale ostateczny rezultat zostaje osiągnięty po zakończeniu serii. Należy stosować krem z filtrem 50 SPF. To zależy jakie kremy. Jeśli są to apteczne przeznaczone do skóry wrażliwej i naczynkowej to można je stosować na noc. Trzeba jednak uważać na ewentualne podrażnienia, w tym celu dobrze jest najpierw przetestować krem dostępny w aptece w postaci próbek.

Witam. czasem pierwsze efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu IPL. Rzeczywiście, żeby usunąć rumień, najczęściej trzeba wykonać 5-6 takich zabiegów. Najlepiej po zabiegu używać kremu z filtrem co najmniej 30 - 50 SPF. Powinien być on nakładany co 3-4 godziny. Powinno się unikać kremów, które mogłyby dodatkowo podrażnić skórę. Krem z wysokim stężeniem witaminy C nie jest wskazany w pierwszych dniach po zabiegu.
Pozdrawiam
Iwona Radziejewska