Zamykanie rumienia poprzez IPL

Witam. Miałem wczoraj wykonany pierwszy zabieg zamykania rumienia IPL. Pani zaleciła abym kupił krem z filtrem najlepiej 50. Chciałem zapytać, czy jest sens go kupować skoro na dworze dziennie jestem max 45min? Chciałem jeszcze zapytać, czy to prawda, że jak IPL nie boli to znaczy że jest słaby?

Witam,

absolutnie krem jest niezbędny!
Co do odczuć a propos IPL - nie - może mieć tak doskonałe chłodzenie głowicy, że zabieg nawet na wysokich parametrach będzie prawie bezbolesny.

Z poważaniem

Wszystko zależy od ustawień lasera i osobniczej wrażliwości pacjenta, dla jednego przy niskich ustawieniach będzie zabieg bardzo mocno odczuwalny, dla innych wręcz przeciwnie.

Ważne jest aby urządzenie było medyczne, a nie kosmetyczne.

Tak krem z filtrem powinien Pan używać codziennie.

Stosowanie kremu z wysokim filtrem jest integralnym elementem terapii. Nawet przy krótkotrwałej ekspozycji na promieniowanie słoneczne nie należy zapominać o jego stosowaniu. Odczucia Pacjenta są kwestią indywidualną i zależą od wrażliwości na ból, zastosowanych środków miejscowo znieczulających, ustawionych parametrów, urządzenia IPL itp.