Kontrolowanie glikemii po odstawieniu leku Metformax

W tamtym roku miałem podniesiony cukier. Przepisał mi lekarz Metformax 500 1 x dziennie. Miałem nadwagę. Po roku stosowania diety i w/w leku schudłem 20 kg i od pewnego czasu mam wyniki w granicach 120. Od tygodnia odstawiłem w/w lek i robię pomiar 3 razy na dzień i wyniki mam w granicach 100-110. Czy mogę odstawić ten lek i kontrolować glikemię, stosując tylko dietę.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

O odstawieniu leku powinien zdecydować lekarz, który zalecił jego stosowanie. Należy wykonać oznaczenie glikemii na czczo oraz próbę OGTT, aby sprawdzić czy wyniki glikemii będą prawidłowe.
Dopiero na tej podstawie, można decydować o zmniejszeniu dawki leku lub zupełnym jego odstawieniu.