Mało słów u półtorarocznego dziecka

Czy to normalne ze moje 1,5 roczne dziecko wypowiada tylko ok 5 słów ?

Witam. 1,5 roczne dziecko powinno mówić kilkadziesiąt słów, próbować łączyć wyrazy w proste zdania typu "daj pić". Może jeszcze upraszczać, skracać wyrazy, ale 5 słów to zdecydowanie za mało. Radziłabym skontaktować się z logopedą specjalizującym się w pracy z małymi dziećmi (logopedą wczesnej interwencji). Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

Jest to zdecydowanie za mało, w tym wieku zasób słownictwa kształtuje się w granicach 100 wyrazów. Za mało napisała Pani na temat jej ogólnych umiejętności, czyli jak lubi się bawić, czy wskazuje przedmioty, czy rozumie polecenia kierowane do niej? Proszę udać się do logopedy, po zbadaniu dziecka otrzyma Pani zalecenia.