Mało słów u 20-miesięcznego dziecka

Witam. Piszę poniewaz niepokoi mnie zachowanie mojego 20-miesięcznego synka. Maly pokazuje palcem gfy chce cos dostac i przy tym mowi "to". Mowi rowniez mama,tata,baba,jaja,papa,nie,kolko, isc. Czesc tych slow mowi sam a czesc gdy kaze mu powtorzyc. Lubi sie bawic w akuku,autkami, robi brawo,sam pije i probuje jesc, Pokazuje jaki duzy i ile ma klopotow. Odpowiada na pyt gdy czegos nie chce,natomias nie odp "tak" i nie chce pokazywac czesci ciala u siebie. Czy cos moze byc zle z jego rozwojem?

Witam. 1,5 roczne dziecko powino już mówić kilkadziesiąt, nawet ponad 100 słów, budować bardzo proste zdania. Do porozumiewania się z otoczeniem maluch wykorzystuje słowa, gesty i przedmioty, których rozmowa dotyczy. W wymowie ma prawo skracać trudniejsze wyrazy, czy też zamieniać niektóre głoski na łatwiejsze. Jeśli niepokoi się Pani o rozwój Synka, proszę skonsultować się z logopedą specjalizującym się w terapii małych dzieci. Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

Dzieci w tym wieku całkiem swobodnie wypowiadają pojedyncze słowa i próbują budować krótkie dwuwyrazowe zdania. Proszę udać się z synkiem do logopedy, po zbadaniu i określeniu gdzie tkwi problem logopeda włączy ćwiczenia,które w łatwy i zabawowy sposób będą rozwijały mowę synka.