Możliwość uszkodzenia tętnic szyjnych przy przeskoczeniu żuchwy

czy jak przeskoczy cos w zuchwie (w tym stawie skroniowo- zuchwowym) to moze to w jakis sposób uszkodzic tetnice szyjne czy nie ma to wpływu na nie?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

jeśli mówimy o podwichnięciu stawu skroniowo-żuchwowego to anatomiczniw dla ogólu populacji nie ma takiej możliwości aby miało to związek z tętnicą szyjną wewnętrzną natomiast w sąsieztwie ssż znajdują się końcowe gałęzie tętnicy szyjnej zewnętrznej - jakie powikłania ma Pani na myśli - pytanie zawiera za mało informacji
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Pytanie zawiera zbyt mało informacji. Teoretycznie nie, ale nie wiem co dokładnie się stało oraz jakie są objawy. Proszę udać się do lekarza dentysty, najlepiej chirurga stomatologicznego w celu konsultacji.