Możliwość wykonania morfologii w trakcie antybiotykoterapii u 3,5-latki

Witam Dostałam skierowanie na mofrologię(mocz,ob,crp) córki (3,5 roku) i mam pytanie po jakim czasie od brania antybiotyku zrobić morfologię.Córka obecnie bierze Ospen 750. 3 razy po 3,5 ml.Było podejrzenie anginy ropnej.Wcześniej także brała antybiotyk gdyż miała zapalenie ucha.Boje się,że będzie miała złe wyniki gdyż antybiotyk może je zmylić.Czy może nie ma to wpływu i mogę w trakcie antybiotyku zrobić badania?

Milena Lubowicz

Wszystko zależy w jakim celu jest robiona ta morfologia? W czasie infekcji niektóre parametry we krwi będą zmienione. Proponuję doprecyzować u lekarza kierującego kiedy wykonać badanie.
Pozdrawiam