Czy powinnam podawać dziecku antybiotyk?

Witam byłam dziś z 5letnim synem u lekarza. Lekarz stwierdził że ma powiększone migdały z dziwnym nalotem podobnym do anginy ale to raczej nie angina i zapisał dziecku duomox 500. Kazał podawać 2 razy dziennie żeby dziecko sobie do pogryzło że to pomoże. Nie ma dziecko gorączki a jest w trakcie leczenia laryngologicznego (miał dostać 4 dawkę polivaccinum mite) dlatego też poszłam żeby dopytać czy moge mu podać(zalecenie laryngologa, gdyż lek przypisano kilka tygodni temu). Jestem w kropce i sama nie wiem co myslec i co podać... Czy faktycznie antybiotyk czy jednak lepiej podać polivakcyne?

Lek. Bartosz Szarawarski

Sugerowałbym wykonanie badania CRP, morfologii i ewentualnie szybkiego testu w kierunku paciorkowca z gr. A.
W anginie bakteryjnej CRP zazwyczaj jest dość wysokie, a rozmaz z przewagą neutrofilów. Poza zapaleniem gardła pacjent ma wysoką gorączkę. Wówczas antybiotykiem 1. rzutu jest Ospen.
W zapaleniu gardła i migdałków o etiologii wirusowej również mogą wystąpić naloty, a dodatkowo pacjenci mają często katar, kaszel, czasem zapalenie spojówek czy powiększenie wątroby i śledziony ( jak w mononukleozie). Tego typu infekcji nie leczymy antybiotykiem.