Naczynka na skórze nóg

Dzień dobry usuwałam 4 miesiące temu naczynka na nogach i do tej pory jeszcze mi nie zniknęły. Co zrobić, żeby one do lata mi zniknęły i żebym miała ładne nogi???

Szanowna Pani,

Czasem należy wykonać do kilku zabiegów aby wyeliminować problem. Zależy to np. od typu lasera którym wykonywany był zabieg oraz od tego czy wykonywał go lekarz czy kosmetyczka. Wiosna to dobry okres na procedury z użyciem lasera, także jeśli rozważa Pani ponowną wizytę w gabinecie warto zapisać się już teraz.

Proszę zgłosić się do lekarza, który wykonywał zabieg. Może trzeba procedurę powtórzyć a może trzeba zrobić diagnozę przepływów w unaczynieniu głębokim. Ale to musi zrobić lekarz prowadzący.

Zazwyczaj po zamykaniu naczynek na nogach występuje taki efekt ze względu na hemosyderyne- brunatny barwnik powstały z hemoglobiny . Ślady takich
"brązowych kreseczek" utrzymują się zwykle do 6 tygodni ale wielokrotnie spotkałam się, że utrzymywały się nawet ponad rok. Można przyspieszyć usunięcie hemosydryny peelingiem Mandelac T.