Opuchnięcie twarzy po podaniu toksyny botulinowej

Kilka din po podaniu toksyny botulinowej w okolice oczu i czola mam potwornie opuchnieta twarz. Zdarza mi sie to juz drugi raz. o czym to moze swiadczyc? Botoks stosuje od 10 lat i nigdy nie mialam problemow. W lipcu podano mi Botox pod oczy a kilku sin temu Bocouture. Czy to interakcja? Prosze sie nie smiechem ale wygladam potwornie i bone sie o swoje zdrowie.

Witam proszę bezzwłocznie skonsultować się z lekarzem wykonującym zabieg.Bardzo sporadycznie ale reakcje alergiczne się zdarzają. Często wtedy gdy nie stosuje się oryginalnego botoxu, lub mogło dojśc do zakażenia, gdy lekarz nie zachowała zasad antyseptyki.

Najczęstszą przyczyną takich objawów jest alergia na podany preaparat. Niemniej jednak zdarza się to bardzo rzadko. Być może coś Panią uczuliło przed zabiegiem, a podanie toksyny nasiliło objawy (kosmetyk, perfumy, alregia pokarmowa) . Objawy takie moga również wystapić w przypadku przemieszczenia toksyny w inne ( niepożądane) okolice mięśnia. Może to zaburzyc ich pracę oraz spowodowac zmniejszony przepływ limfy. Najrzadszą przyczyną są infekcje. Proponuję skonsultwać się z lekarzem który wykonywał zabieg.