Problem w doborze kosmetyków do twarzy

Mam 19 lat i Mam problem ze skora twarzy. Trudno mi dobrac odpowiednie kosmetyki do pielegnacji, Podkladu nie uzywam. Mam cere mieszana, sklonna do wysuszen. kiedys byla sucha a od roku mam spore problemy z nia rano budze sie z cala trusta twarza. Delikatne zele do mycia np ziaja fizjogel daje uczucie nieprzyjemnego sciagniecia. Czy to wina wody? Moja cera jest zgrubiala wiotka, jakby sie juz zaczela starzec. Uzywam tylko zelu do mycia bo nie chce dodatkowo czyms zaszkodzic.

Dzień dobry dobrą metodą na dobranie odpowiedniej pielęgnacji jest udanie się do apteki na dermokonsultację, podczas której zostanie zbadana Pani cera i można dobrać odpowiednie kosmetyki .

Dzień dobry, tłusta warstwa może być powodem braku odpowiedniego nawilżenia i zabezpieczenia naskórka, przez co przez noc gruczoły łojowe nadprodukują ilość sebum. Nie ma idealnego kosmetyku, który sprawdziłby się u każdego. Sugeruję konsultację kosmetologiczną, podczas której przeanalizowana zostanie kondycja skóry i zaproponowane odpowiednie postępowanie. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.