Przewlekły nieżyt krtani i dysfonia hyperfunkcjonalna a możliwość śpiewania w chórze

Witam. Lekarz foniatra wykrył u mnie przewlekły nieżyt krtani i dysfonię hyperfunkcjonalną. Chciałam zapytać,czy mimo mimo tego mogę spiewać(śpiewam w chórze)? Co to są za schorzenia i skąd się biorą? Asia

Lek. Tomasz Budlewski

Biorą się właśnie z nadwyrezania głosu. Proponuje udać się do lekarza otolaryngologa aby określić odpowiednie postępowanie. Sądzę że na jakiś czas należy przerwać spiew