Stosowanie maści Contractubes po obrzezaniu

Witam, 3 czerwca miałem zabieg obrzezania, lekarz powiedział żebym smarował szwy maścią Contractubex od dzisiaj, czy nie jest to za wcześnie? PS: nie mam już krwawień z miejsca szycia i wszystko wygląda dobrze.

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowny Panie - może Pan stosowaćmaść - nie ma objawóe ubocznych. Powodzenia
Dr n med. Wojciech Kawiorski - chirurg

Witam.
Maść Contractubex jest maścią na blizny nie na szwy dlatego radzę smarować w momencie kiedy szwy zostaną zdjęte i będzie rana zabliźniona. Tzn. bez skrzepów różowa.
Pozdrawiam.