Uchronić dziecko przed narkotykami

Mam dziecko w tzw. trudnym wieku dorastania. Staram się uchronić je przed całym złem tego świata. Ostatnio syn mi powiedział, że jeden z jego kolegów wylądował na odwyku z powodu narkotyków. Jestem przerażona. Myślałam, że takie problemy jak narkomania nie dotyczą środowiska mojego dziecka. Boję się teraz puścić syna na dyskotekę, myślę nawet o zmianie szkoły.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Marta Kucharczyk

Nie ma środowiska bezpiecznego od narkotyków. Niestety, nie da się uchronić naszych dzieci od kontaktu z substancjami psychoaktywnymi, są one dosłownie wszędzie i bardzo łatwo je zdobyć. Ważne, żeby je nauczyć, że narkotyki są złe, i jak mówić „nie”, jeśli ktoś im to proponuje. Zamykanie dziecka w domu i zakazywanie mu wszystkiego do niczego nie prowadzi. Nie możemy kontrolować dziecka przez 24 godziny na dobę.