Wstawienie implantów zębowych a wady zgryzu

Witam, Chciałabym wstawić dwa implanty : jeden w miejsce po usuniętej jakiś czas temu górnej siódemce, a drugi zamiast dolnej szóstki, która jest do usunięcia. Jednak mam również poważną wadę zgryzu, muszę założyć aparat ortodontyczny, czy nie koliduje to z implantami? Czy można mieć w ogóle założony aparat na implanty, czy też wstawić je potem?

Dzień dobry,
nie ma sensu robić implantów przed leczeniem ortodontycznym. Najlepiej jest najpierw ustawić zęby, a dopiero potem, przy implantacji precyzyjnie ustalić położenie implantu. W przeciwnym wypadku umplant wkręcony przed leczeniem ortodontycznym, może znaleźć się w nieodpowiednim miejscu.