Wysoki estradiol i progesteron

ESTRADIOL Wynik z surowicy: 220,20 pg/ml Faza folikularna 12,5-165,0 Faza owulacyjna 85,0-498,0 Faza lutealna 43,0-211,0 po menopauzie <5,0-54,7 Ciąża: I trymestr 786,0-4584,0 II trymestr 801,0-5763,0 III trymestr 1810,0-13890,0 PROGESTERON Wynik w surowicy: 26,90 ng/ml Faza folikularna 0,2-1,5 środek cyklu 0,8-3,0 faza lutealna 1,7-27,0 po menopauzie 0,1-0,8 był to 21 dzień cyklu pierwszy dzień okresu miałam 10.07.2009 a badanie robiłam 30.07.2009 Dziękuję za uściślenie. 21 dzień cyklu, czyli faza lutealna, oczywiście, o ile w tym cyklu nie zaszła Pani w ciążę. Jeśli nie, to poziom estradiolu jest nieco podwyższony, progesteronu - na górnej granicy normy. Pozdrawiam serdecznie Dziękuję za odpowiedź! Proszę jeszcze o wyjaśnienie co to znaczy, że estradiol jest podwyższony a progesteron na górnej granicy normy. Czy mam ku temu powody do niepokoju? Można to jakoś obniżyć, czy wyleczyć?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Z jakiego powodu robiła Pani te badania?

Czy coś się działo? Czy kiedykolwiek stwierdzano zaburzenia hormonalne?

Estradiol wprawdzie przekracza normy, jednak nieznacznie, a progesteron , choć na górnej granicy, ale mieści się w normie. Wszystko zależy jednak od tego, czy teraz bądź w przeszłości miała Pani jakieś zaburzenia hormonalne, ginekologiczne, położnicze.

Napewno dobrze byłoby powtórzyć za jakiś czas te oznaczenia.

Pozdrawiam serdecznie