Ciemniejszy odcień licówki kompozytowej

Leczyłam jedynkę kanałowo , niestety ząb ściemniał wiec zdecydowałam się założyć licówkę kompozytowa (na porcelanowa mnie nie stać) mając nadzieje ze mój ząb będzie wyglądać jak należy. Niestety okazało się że ząb jest ciemniejszy od pozostałych co widać zwłaszcza w sztucznym świetle. Proszę o pomoc bo nie wiem jak rozwiązać ta sytuacje czy udać się z reklamacja czy lepiej udać się do innego lekarza, czy może to jest normalna sytuacja a ja za dużo wymagam.

Witam, uważam, że powinna Pani zgłosić się ponownie do lekarza, który wykonywał usługę. Szkoda, że nie spróbowała Pani najpierw wybielić, może licówka byłaby nie potrzebna. Pozdrawiam

Na licówkach opartych na kompozycie częściej dochodzi do przebarwień, co wynika z właściwości użytego materiału, który po prostu ma tendencję do żółknięcia - choć to kwestia indywidualna. Najczęściej ich kolor jest jednolity, co sprawia wrażenie sztuczności. Są też mniej trwałe. Najlepiej porozmawiać z dentystą, który wykonywał pracę i powiedzieć mu o swoich wątpliwościach. Warto byłoby też pomyśleć o wyborze licówek porcelanowych, które pod kątem estetyki są najlepszym wyborem, ząb wygląda bardzo naturalnie, bardzo rzadko ulega przebarwieniom. W przypadku wyższych kosztów, proszę pamiętać, że wiele z gabinetów oferuje płatność ratalną.

Pozdrawiamy,
https://stankowscy.com.pl/
https://www.facebook.com/badzbystry