Co powinnam zmienić?

Witam. Mam 28 lat, 5 miesięcy temu urodziłam (przez cesarskie cięcie) córkę. Jestem dość aktywną mamą (jest co robić, przy dwójce dzieci ;) - biegam 2-3 razy w tygodniu po 20 min, ćwiczę co drugi dzień po pól godziny na Ninteno Wii. Staram się odżywiać zdrowo, tak mi się wydaje, najczęściej rano, tj. 8:00, piję kawę z mlekiem, kromka ciemnego pieczywa z wędlina (low fat) i pomidorem, potem jakiś jogurt, banan lub jabłk , obiad 14:00 - różnie (nie jadam ziemniaków ani makaronu, czasami ryż do chińszczyzny lub indyjskiego), np. mięso duszone (wieprzowina), kotlet z piersi, ryba z piekarnika (raz w tygodniu) i do tego jem surówkę z sałaty lodowej, ogórka, pomidora, rzodkiewki, łyżka oliwy (około połowa talerza to surówka). Dopiero o 18:00 jem kanapkę lub jogurt, czasami krakersy z serem żółtym lub tost z serem. Mam 160 cm wzrostu, a ważę 72 kg, przed ciążą ważyłam 65 kg (uważam, że dużo jak na mój wzrost). Gdy tyję, idą mi centymetry w brzuch, mam 89 cm w talii. rzez ostatnie 3 miesiące schudłam jedyne 2 kg. Czasami tracę już siłę walki i wtedy sięgam po Doritos, poza tym moją słabością jest ser żółty i czerwone wino (1-2 butelki w tygodniowo). Nie jem białego pieczywa, nie piję gazowanych napoi, rzadko jem czekoladowe, słodkości (raz na tydzień kawałek ciasta). Mam implant antykoncepcyjny, czy może on spowalniać moją przemianę materii? Proszę o pomoc, nie wiem, gdzie popełniam błąd, dlaczego tak opornie idą mi te kilogramy w dół? Dziękuję za odpowiedź i pomoc. Ola
28 LAT ponad rok temu

Witam!

Można się spotkać z informacjami, że antykoncepcja hormonalna czasemi prowadzi do przybierania na masie ciała. Prosiłabym, aby skonsultowała się Pani w tej sprawie z lekarzem lub ginekologiem.

Nie napisała Pani, czy nadal karmi piersią?

Ser żółty jest bardzo kaloryczny. 2 butelki wina to dużo! 100 ml wina to ok. 70 kcal. Jeśli 1 butelka ma 0,75 l, a wypija Pani takie dwie (1,5 l), to dostarcza Pani dodatkowo 1050 kcal tygodniowo. Po miesiącu daje to 4200 kcal, co jest równoznaczne z 0,6 kg tkanki tłuszczowej.

Pozdrawiam