Ile kcal dziennie powinnam przyjmować, by zdrowo chudnąć?

Mam 172 cm wzrostu, ważę 85 kg, mam 20 lat, jestem kobietą. Nie choruję, prowadzę siedzący tryb życia.

Witam!

Dokładne zapotrzebowanie organizmu, może Pani wyliczyć ze wzoru Harrisa-Benedicta.

665,1 + (9,567*M) + (1,85*W) - (4,68*L),

gdzie:

M - masa w kg,

W - wzrost w cm,

L - wiek .

Uzyskaną wartość proszę przemnożyć przez 1,6. To współczynnik odpowiadający niewielkiej aktywności fizycznej. Wynik to Pani zapotrzebowanie energetyczne. Dieta odchudzająca powinna mieć o 1000 kcal mniej od tej wartości. Dzięki temu chudnie się ok. 1 kg tygodniowo.

Pozdrawiam