Cytomegalia w ciąży

Jestem w około 4. tygodniu ciąży. Badania: cmv igg to 223,3, gdzie powyżej 15 to dodatni, igm 0,685, gdzie dodatni jest powyżej 0,5. Czytałam jednak też o innej normie, czyli że ujemny jest poniżej 0,7 i wtedy bym sie jeszcze "załapywała" na ten minus. Być może cytomegalia zaczęła mi się dwa tygodnie przed poczęciem, ale i trwała dwa tygodnie juz po nim, bo dziwne objawy trwały u mnie miesiąc, niby angina i gorączka, ale nie do zaleczenia antybiotykami. Jestem przerażona, proszę o opinię.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Niestety, nie możemy odpowiedzieć na Twoje pytanie, ponieważ nie interpretujemy wyników badań. Swoje wyniki badań powinnaś skonsultować z lekarzem ginekologiem, który prowadzi Twoją ciążę albo ze swoim lekarzem rodzinnym. On zbierze dokładny wywiad i wtedy zinterpretuje wyniki.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl