Czy mogę używać depilatora w tych miejscach?

Witam. Mam w domu depilator laserowy firmy Braun. Odkąd zaczęłam dojrzewać rosną mi wloski wokół brodawek sutkowych. Nie byłoby to dla mnie problemem, gdyby nie to, że te wlosy są grube, czarne i jest ich bardzo duzo. Czy mogę tym depilatorem laserowym depilowac też piersi?

Dzień dobry,

Z pewnością urządzenie które Pani posiada w domu mimo tego, że być może producent reklamuje je jako "laser" laserem z pewnością nie jest. Można wykonywać depilację LASEROWĄ w obrębie piersi ale proszę pamiętać, że zbyt niska energia stosowana do zabiegu (ma to miejsce w przypadku takich właśnie urządzeń i innych IPL) poza tym że opóźni odrastanie włosków w momencie stosowania tego urządzenia to będzie powodowała że włosy mogą być jaśniejsze a z czasem może być ich więcej na skutek stymulacji spowodowanej zbyt niską energią.

Najlepszym rozwiązaniem będzie znalezienie specjalisty w zakresie depilacji laserowej, który pracuje na prawdziwym laserze i usunie włoski na wiele, wiele lat.

Pozdrawiam serdecznie

Justyna Sobczyńska