Czy most został poprawnie założony?

WITAM! MAM ZAŁOŻONY MOST NA GÓRNE JEDYNKI I JEDNĄ DWÓJKĘ. JEDYNKA I DWÓJKA NA WKŁADZIE DRUGA JEDYNKA DOSTAWIONA. CZY PO ZAMOCOWANIU WĘDZIDEŁKO POWINNO BYĆ NA ŚRODKU JEDYNEK? I CZY KORONA WEWNĄTRZ POWINNA BYĆ RÓWNA? W SĘSIE GŁADKA BO MOJA NIE JEST JEDNA JEDYNKA JEST GRUBA DRUGIEJ JAKBY W OGÓLE NIE BYŁO I DWÓJKA TEŻ INACZEJ. CZY MOST ZOSTAŁ POPRAWNIE WYKONANY?
KOBIETA, 40 LAT 5 miesięcy temu

Jeśli chodzi o wędzidełko to teoretycznie znajduje się ono pomiędzy jedynkami ale wykonując pracę protetyczną sugerujemy się nie pozycją i kształtem wędzidełka, lecz linią pośrodkową ciała i twarzy pacjenta i linia pomiędzy jedynkami powinna być zgodna co do linii pośrodkowej twarzy a nie tam gdzie wędzidełko. U wielu pacjentów miejsce gdzie mamy wędzidełko w ogóle nie zgadza się z linią pośrodkową twarzy więc nie jest to dobry punkt orientacyjny, gdyż wtedy jedynki mogłyby być ustawione "krzywo".

W razie dalszych wątpliwości najlepiej skontaktować się z lekarzem.