Czy są jakieś przeciwwskazania do kontynuowania szczepień dziecka (6miesięcy) płatną szczepionką przeciwko pneumokokom?

Dzień Dobry Proszę o udzielenie odpowiedzi czy są jakieś przeciwwskazania do kontynuowania szczepień dziecka (6miesięcy) płatną szczepionką przeciwko pneumokoką tj. Prevenar 13 jeśli dziecko było zaszczepione 1 raz w 8 tygodniu życia szczepionką bezpłatną Synflorix. Z poważaniem

Lek. Tomasz Budlewski

Zaleca się aby stosować jeden rodzaj preparatu proszę koniecznie udać się do pediatry celem ustalenia postępowania