Czy wynik biopsji tarczycy jest na pewno prawidłowy?

Dzień dobry! Proszę o interpretację wyniku biopsji tarczycy. 1. W rozmazie krew; 2. W rozmazie na krwistym tle kilka rozproszonych normotypowych tyreocytów i jedna komórka olbrzymia wielojądrowa. Wg. klasyfikacji Bethesda. Dziękuję bardzo.

Lek. Jakub Krawczyk

Witam serdecznie! Przytoczony wynik biopsji tarczycy nie sugeruje odstępstw od stanu prawidłowego. W zależności od przyczyny wykonania biopsji, obrazu klinicznego choroby i ewentualnych objawów o dalszym postępowanie zdecyduje specjalista endokrynolog. Zawsze lekarz prowadzący badający pacjenta i znający przebieg choroby podejmuje decyzję o konieczności leczenia (w tym przypadku prawdopodobnie obserwacja lub leczenie farmakologiczne) lub wykonania dalszej diagnostyki. W razie konieczności lekarz może zlecić powtórzenie biopsji tarczycy za jakiś czas.