Normotypowe tyreocyty rozproszone i w płatach

witam czy moja tarczyce mozna leczyc czy operacja .biopsja w rozmazie na krwistym tle normotypowe tyreocyty rozproszone i w platach potem to samo i dodatkowo w grupach -guz pr.plata . w lewym placie w rozmazie na krwistym tle normotypowe tyreocyty rozproszone i w drobnych grupach .w usg opisane jako wole guzowe nietoksyczne . i tarczyca miernie powiekszona .tsh i ft3 ft4 w normie .

Takie wyniki nie wskazują, aby dalszym postępowaniem była operacja. Nie znam wyniku opisu USG tarczycy - jak duże zmiany występują w tarczycy. Myślę, że wystarczające powinno być postępowanie farmakologiczne i obserwacja. O dalszym postępowaniu musi zadecydować endokrynolog prowadzący.