Czy zanik pamięci to coś strasznego?

Nie mam cierpliwości, ciągle krzyczę na bliskich, nic mi się nie chce, ciągle bym spała, zapominam co było parę dni temu, nieępamietam nic z mojego życia, pamiętam tylko historie, które się często powtarzały, ale bez szczegółów, mam dziesięcioletnie dziecko, nie pamiętam jak dorastało.

ponad rok temu

Paulina Witek Psycholog, Warszawa

Trudno się odnieść do Pani pytania, ponieważ sama Pani wie najlepiej czy zanik pamięci jest czymś strasznym czy nie. Z medycznego punktu widzenia wymienione przez Panią objawy budzą uzasadniony niepokój i powinna Pani podjąć leczenie. Najlepiej, gdyby zgłosiła się Pani w tej sprawie do lekarza psychiatry. Tego rodzaju zaniki pamięci mogą być spowodowane wieloma czynnikami i aby postawić konkretną diagnozę niezbędna jest osobista wizyta u lekarza. Jeszcze raz gorąco namawiam do wizyty u specjalisty. Pozdrawiam serdecznie!