Dlaczego dziecko nie jest do nas podobne?

Nasza poltoraroczna corka w ogóle nie jest do nas podobna... To jest normalne że ja mam oczy zielone mąż piwne a dziecko niebieskie? Nasza Kaja wygląda jak mój brat jak był maly te same oczy i uśmiech nawet włosy. U Znajomych moich i męża widzimy po ich dzieciach że są podobne do mamy lub taty a u nas zero podobieństwa... Moze to się jeszcze zmienić??

Witaj
Dziedziczenie cech nie idzie w linji prostej. Dziecko może dziediczyć cechy po dziadkach, Najczęściej? rodzicach, a także dalszych krewnych, także z linij bocznych. Mówisz, że dziecko jest podobne do Twojego brata, więc prawidłowo.
Pozdrawiam. L P