Dobór olejku i hydrolatu do skóry trądzikowej

Witam, mam skórę trądzikową, skłonną do przesuszeń. Chodzę do dermatologa, mam dobrane leki, jednak chciałabym dobrać też olejek i hydrolat do mojego typu cery. Myślałam nad olejem z drzewa herbacianego/z pestek malin, i hydrolacie z czarnej porzeczki. Czy to dobry wybór? Jeśli nie, po co powinnam sięgnąć?

Proszę uważac bo paradoksalnie czyste olejki wysuszaja skórę dlatego należy je stosować jedynie jako substancje wzbogacające skład kosmetyków. Dobrym dodatkiem do kosmetyków dla cery tradzikowej może być olejek z drzewa herbacianego poniewaz ma on działanie dezynfekujace i przyspieszające gojenie.