Jak skupić się na rozkoszy sprawianej przez partnera?

Witam. Mam stałego partnera od 2 lat, lecz już dość dawno nie mam ochoty się z nim kochać, a jeśli do tego dojdzie to nie odczuwam żadnej przyjemności. Jedyną przyjemność mam, gdy sama się masturbuję. Co mam zrobić aby moje podejście do seksu się zmieniło i żebym przestała się masturbować i skupiła się wyłącznie na rozkoszy sprawianej przez partnera. Dziękuję za odpowiedź. Żaneta

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Zmniejszone potrzeby seksualne i samozaspokajanie swoich potrzeb mogą być związane z sytuacją w związku. Jest Pani z partnerem od 2 lat. W tym czasie mogliście się poznać i wzajemnie nauczyć tego, co lubi druga osoba, szczególnie w sytuacjach intymnych. Warto, żeby odpowiedziała Pani sobie na pytania, co takiego zmieniło się w Waszym związku, że straciła Pani ochotę na seks. Może związane jest to z pogorszeniem relacji z partnerem, niezaspokojeniem innych potrzeb (czułości, bliskości, bezpieczeństwa, itp.) przez partnera, przemęczeniem i stresem, a może nudą w sypialni. Znajdując w sobie odpowiedź będzie Pani wiedziała, co zmienić, by sytuacja się poprawiła. Dobrze byłoby porozmawiać z partnerem o Pani potrzebach i uczuciach. Wybiera Pani masturbację zamiast stosunku z partnerem. Może seks z nim nie satysfakcjonuje Pani i nie spełnia Pani oczekiwań. Dlatego ważne jest, by rozmawiać o problemach w sypialni i szukać rozwiązań. Nie ma niestety prostej recepty na to, jak przywrócić Pani ochotę na seks. W głównej mierze zależy to od Pani i jakości relacji, w jakiej Pani jest. Jeśli samodzielne próby poprawy sytuacji nie przyniosą poprawy, wtedy warto wspólnie udać się do seksuologa i podjąć się pracy nad problemem ze specjalistą.

Pozdrawiam