Jak zachęcić męża do współżycia?

Jesteśmy małżeństwem od niedawna. Problem w tym, że już od 7 miesięcy nie uprawiamy seksu. On po prostu nie widzi potrzeby. Rozmawiałam z nim o tym, ale on twierdzi, że "co z tego?". Mamy zupełnie inne upodobania seksualne, ja mogłabym to robić codziennie, a on co kilka miesięcy. Wiem, ze mnie kocha. Nie sądzę, żeby miał kochankę, jestem atrakcyjną kobietą i zawsze się starałam nie wprowadzić rutyny do sypialni. Potrzebuję seksu, ale nie chcę sięgnąć po masturbację, skoro mam męża.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Tak długi okres abstynencji seksualnej powodowany brakiem popędu jest objawem niepokojącym. Jego przyczyny mogą mieć aspekt psychologiczny - wywoływany stresem, nerwowymi sytuacjami, ale także organiczny. W pierwszej kolejności zalecam szczery dialog z partnerem, przydatna będzie również konsultacja z psychologiem.

Nie jest wykluczone, że powinniście państwo zasięgnąć opinii seksuologa.

Pozdrawiam