Jak zwalczyć problem z suchą zaczerwienioną skórą twarzy?

Witam Wiek 24 lata. Mam problem z suchą zaczerwienioną skórą twarzy trochę łuszczącą się w okolicach brody nosa i na czole pomiędzy brwiami. Używam kremów nawilżających ale po kilkunastu minutach skora ponownie jest sucha i powstają plamy , mam równiez zdiagnozowany rumień na policzkach jednak wszelkie kremy maści na ta przypadłość powodują jeszcze większe zaognienie i zaczerwienienie plam rumienia. Czy może to nie być problem dermatologiczny?? a jakiś związany z układem pokarmowym?? Pozdrawiam

Dzień dobry,

Trudno mi jest diagnozować Pana bez obejrzenia skóry.
Z tego co Pan pisze należałoby zacząć od dobrania odpowiedniej pielęgnacji.
Suchej, swędzącej się skórze poświęciłam wpis na moim blogu:
https://gabinetzdrowiaiurody.blogspot.com/2016/09/z-serii-kosmetolog-radzi-problem-z.html

Polecam wizytę u kosmetologa który zdiagnozuje Pana skórę i dobierze odpowiednie preparaty.

pozdrawiam serdecznie

IJ