Morfologia krwi 2,5-miesięcznego dziecka po przyjmowaniu antybiotyku

Witam. Moja coreczka ma 2,5 msc i tydzien temu zachorowala na lekkie zapalenie gardla. Dostala antybiotyk Ospamox. Na wizycie kontr. dr kazala zrobic morf+crp. I to mnie niepokoi! HGB 14,46 HCT 41,65 RDW 9,56 MPV 7,94 LYM% 68,9 LYM 7,11 NEU% 21,1 Czy to tak powinno wygladac? Wszystko jest duzo zawyzone,albo zanizone. A moze to przez antybiotyk? Dodam,ze CRP wyszlo 2,1,a norma jest do 5,czyli chyba dobrze. PROSZE,POMOZCIE MI!!!

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane wyniki są prawidłowe dla dziecka w tym wieku. Nie ma powodów do niepokoju. Pełny wynik proszę jednak skonsultować z lekarzem, który zlecił badanie.