Opuchlizna po zastosowaniu kremu z kwasem hialuronowym

Szanowni Państwo! Od miesiąca używam krem nawilżający z kwasem hialuronowym 30 (zgodnie z moją metryką) firmy Ziaja. I puchnę na twarzy. Lecz wszystko zaczęło się od opuchlizny oczu po hennie rzęs, którą miałam dwa tygodnie temu. Początkowo po zabiegu wszystko było w porządku, jak zawsze!!! Od tygodnia moje oczy są coraz bardziej opuchnięte, cały czas bardzo łzawię, oczy zaczęły ropieć a opuchlizna od wczoraj obejmuje już także twarz. Będę niezmiernie wdzięczna za poradę!Z wyrazami szacunku, A.

Mgr Jolanta Gajda Kosmetolog

Witam,
uważam, że nie powinna Pani zwlekać i niezwłocznie udać się do lekarza dermatologa bądź lekarza pierwszego kontaktu, gdyż najprawdopodobniej mamy do czynienia z alergią kontaktową. Zabieg henny rzęs mógł być wykonywany tak samo jak zwykle tylko pozornie - być może w zabiegu został użyty inny rodzaj preparatu. Mogło też dojść do reakcji krzyżowej - połączenie henny z niestosowanym wcześniej kremem z kwasem hialuronowym. Do konsultacji lekarskiej proszę odstawić krem. Jeśli to faktycznie reakcja alergiczna, doraźnie pomogą leki antyhistaminowe OTC.

Dzień dobry,

Być może to alergia kontaktowa, jednak diagnozy powinien dokonać lekarz.
To, co mogę Pani polecić to odstawienie kremu i niezwłoczne udanie się do lekarza.

Pozdrawiam
Abigail Laskowska