Płacz dziecka przy karmieniu piersią

Witam Mam 2 tygodniowego dzieciaczka i ostatnie 2 dni placze kiedy przystawiam go do piersi chociaz widac ze jest glodny poza tym jak juz sie naje to zasypia przy piersi i po odlozeniu spi pare minut po czym sie budzi i znowu chce jesc. w nocy od ok. 12 zasypia i normalnie sie budzi co ok. 3H. Pokarmu mam duzo i podczas karmienia slychac jak przelyka pokarm wiec nie wiem w czym jest problem. Czy to normalne zachowanie??

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wskazany jest kontakt z pediatrą. Przyczyną dolegliwości mogą być kolki, ale wykluczyć należy infekcję. Małe niemowlęta i noworodki bardzo często z powodu mniej rozciągliwego żołądka "nie najadają się" podczas karmienia, stąd konieczność dokarmiania. Zasypianie "przy piersi" również jest bardzo częste, jednak mimo to, zaleca się próby odstawiania dziecka do łóżeczka, z czasem ten stan również minie.