Przyczyna suchej skóry na twarzy

Witam, Od jakiegoś czasu mam na twarzy niesamowicie suchą skórę. Zawsze stosowałem krem (np Nivea) i wystarczało, aby skóra miała dobry wygląd. Teraz niestety musiałem używać o wiele więcej kremu i skóra jest równocześnie tłusta i sucha. Jakie mogą być przyczyny i jakich kremów powinienem używać? Pozdrawiam

Mgr Jolanta Gajda Kosmetolog

Witam,
istnieje różnica pomiędzy skórą suchą, a odwodnioną. Nawet skóra tłusta może przejawiać tendencję do odwodnienia. Aby wyrównać poziom wilgoci w skórze, należy dostarczyć wody do jej głębszych warstw - w związku z tym, należy dostarczać wody od wewnątrz w postaci spożywania dużej ilości płynów oraz, przynajmniej na początku zdecydować się na głęboko nawadniające zabiegi kosmetyczne.
W pielęgnacji proszę zwrócić uwagę na emolienty.

Przyczyn może być wiele suchości skóry.Należy przeanalizować jaka jest pielęgnacja skóry, jakich kosmetyków pan używa, w jakich warunkach klimatycznych pan żyje, czy skóra jest narażona na ciepło z ogrzewania, klimatyzacji, jaki jest sposób odżywiania , jaka jest ilość spożywania napojów.

Zawsze warto przy suchej skórze zadbać o to aby wykonać peeling, który usunie martwe komórki naskórka i mocno nawilżyć skórę, polecam zastosować kremy z apteki. Do kosmetyczki można udać się na maski nawilżające, a do lekarza medycyny estetycznej na konsultację i po obejrzeniu stanu skóry lekarz dobierze zabiegi odpowiednie dla niej np. mezoterapię.