Przyzwyczajenie do masturbacji a stosunek z partnerką

Witam serdecznie. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sytuacja z masturbacją. Wiadomo, że penis przyzwyczaja się do ręki. Jeżeli zaprzestanie się samogwałtu czy penis powinien wrócić do prawidłowego stanu i normalnie pozwolić na seks czy jest to stałe i seks nie będzie już możliwy? Dokładnie chodzi o to, czy po zaprzestaniu masturbacji, penis w partnerce będzie sztywny czy przyzwyczajenie do ręki jest już stałym zaburzeniem? Proszę o szybką odpowiedź. Dziękuję.
ponad rok temu

Witam serdecznie. Bez względu na rodzaj stymulacji penis powinien bez problemu osiągac wzwód. Jeżeli jego brak warto poszukać przyczyny organicznej. Jedynym problemem może być osiągnięcie orgazmu podczas zbliżenia z kobietą w sytuacji gdy mężczyzna ma wyuczone techniki stymulacji. Zaprzestanie lub ograniczenie masturbacji z pewnością temu może zaradzić.