Recesja dziąseł a palenie papierosów

Witam:)chciałam zapytać czy po recesji dziąseł nie wolno palic wiem napewno że trzeba przestać na moment gojenia się ran tak poinformował mnie periodontolog a czy muszę całkiem przestać palic czy tylko na czas rekowalenstancji.

Aleksander Ropielewski

Optymalnie zaprzestąć palenia na stałe, jednak kluczowy jest okres gojenia, ponieważ nikotyna działą obkurczajaco na naczynia krwionośne co uniemożliwia prawidłowe gojenie dziąseł.